KIMOZGATÁS (CSONTKOVÁCSOLÁS)
A kimozgatás, (csontkovácsolás) módszere évezredekre tekint vissza. A fájdalmas mozgató szervrendszeri elváltozások hatására a szervezet a fájdalom csökkentése érdekében igyekszik a mozgást korlátozni és a tartást automatikusan rögzíteni. A környező izomkötegek görcsbe feszülnek, ún. "kímélő tartás" alakul ki. Ha a fájdalom nem csökken és az ízületek nem kerülnek vissza anatómiailag ideális helyzetükbe, akkor egyéb panaszok is jelentkezhetnek. A fájdalom azonban csupán figyelmeztetés számunkra.
A gerinccsigolyák és szerveink között szoros kapcsolat van. Ha az ízület beszűkül az ízületi mozgás elakad, a csigolyák elhelyezkedése megváltozik, az adott csigolyából kilépő idegpálya zavartsága miatt a hozzá tartozó szervek működése is disszaharmónikussá válik.
A kimozgatás segítségével visszaállítható a szervezet harmóniája és szimmetriája. A kezelések során nem csupán az ízületi és izomfájdalmak (hátfájás, térd- váll- és egyéb ízületi panaszok) szűnnek meg, hanem egyéb panaszok (fejfájás, szívritmus zavar, emésztési panaszok stb.) is. A mozgás szabaddá válásával a tünetek csökkenésével, majd elmúlásával javul nemcsak a fizikális, hanem a pszichés közérzet is.